ODYOLOJİ ODASI SES YALITIMI
ODYOLOJİ ODASI SES YALITIMI
  • Register

Aytürk akustik olarak işitme testleri, ses ve konuşma odyometrisi için odyoloji odalarını ses yalıtım uygulaması yapmaktayız. Odyoloji odalarında sessiz kabin şartnamesine ve projelendirmelere göre ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Ses problemleri sağlık açısından büyük sorunlar yol açabilmektedir. İşitme problemi kulakta işitme azalması, televizyon sesini yükseltme, sesleri duyduğu halde anlayamama, kulakta çınlama, sesin yönünü belirleyememe şeklinde belirtiler vermeye başlar. Bu gibi sağlık problemlerine karşı KBB muayenesi ve ardından odyolojik tedavi gerekmektedir. İşitme sorunu yaşayan hastaların çoğunda kulak çınlaması şikayeti görülmektedir. Bu gibi bir çok ses problemlerine karşı ses geçirmeyen özel odalar yapılmaktadır.

Odyo kabin, odyolojik testlerin yapılması amacıyla hastanelerde, üniversitelerde, odyoloji merkezlerinde, kliniklerde, sağlık kuruluşlarında, ambulans yada araçlarda kullanılmak üzere hazırlanan sessiz bir kabindir. Odyo kabin işitme testlerinin yapıldığı bir kabindir. Bu kabinde akustik kapı ve akustik pencere sistemi bulunmaktadır.

 

OdyolojiOdasiSesizolasyonu

Akustik özellikteki bu kabinde yapılacak odyolojik testlerde alınacak sonuçların sağlıklı olabilmesi için sessiz bir kabin olması gerekmektedir. Hassas mekanlarda kullanılan bu kabinin içinde antibakteriyel özellikte akustik süngerler kaplanmaktadır. Antibakteriyel özellikteki basotect melamin sünger odyo kabinin içine uygulanmaktadır.

Kabindeki pencerenin camı çift taraflı ses geçirmez özellikte olmaktadır. Bu cam sayesinde kabindeki hasta ile kolay bir şekilde iletişim kurulabilmektedir. Kabinden ses çıkışı ve dış ortamdan kabine ses girişi izolasyon sayesinde engellenmektedir. Odyo kabinin kapısıda izolasyonlu ve akustik özellikte üretilmiş bir malzemedir.

Kolayca taşınabilip kurulabilen sessiz kabinde, içerde yankı olayının engellenmesi için akustik özellikteki süngerler kullanılmaktadır. Bu kabinde antibakteriyel özellikteki basotect melamin süngerin uygulanması çok önemlidir. İsteğe bağlı olarak odyo kabin istenilen ölçülerde ve seçeneklerde imal edilebilmektedir.

İşitme testleri, ses ve konuşma odyometrisi için odyoloji odaları ses yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Odada yapılan akustik düzenleme sayesinde sesin daha net ve daha kaliteli oluşmasını sağlamaktadır. Odyoloji Odalarında işitmenin değerlendirilmesi ve rehabilitasyonu, baş dönmesinin değerlendirilmesi, kulak çınlaması tedavisi ve mesleki hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet verilmektedir.

 

ANA SAYFA

SES YALITIMI

SES İZOLASYONU

AKUSTİK SÜNGERLER

AKUSTİK KUMAŞ

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

İLETİŞİM