Kayıt Odası Ses Yalıtımı, Prova Odası Akustik Yalıtım
KAYIT ODASI SES YALITIMI
  • Register

Kayıt Odası Ses Yalıtımı; Dışarıdan gelen sesleri engellemek içinde bir çok yolu mevcuttur. Duvarlara bariyerli sünger kullanılabilir veya heraklite ahşap yünü kullanılabilir. Zeminlerde ise akustik halı yine bariyerli sünger veya kauçuk levhalar kullanılabilir. Duvar, tavan ve zemin olarak farklı çözümler sunup ses yoğunluğuna göre farklı malzemeler kullanılabilir.

kayit odasi ses yalitimi

Ses yalıtım malzemeleri iki aşamalı kullanılabilir. Akustik düzenleme için eko, gürültü, yankı akustik paneller ve akustik süngerler kullanılabilir. Çünkü üretilen ses değeri insanlara 35 dB olarak geri döner ve bu gürültü kirliliği sayılır. Kayıt odalarında müzik aletlerinin bazılarının ses değerleri yüksek olması gerekir ve ses ayarı oynanmaması gerekir. Bundan dolayıda oda içerisinde mutlaka ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

kayit odasi ses izolasyonu

Kayıt odaları ses yoğunluğu dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. Stüdyonun konumu etrafındaki diğer çalışma yerlere veya insanlara rahatsız edici yüksek seslerden  dolayı sorun yaratabilmektedir. 

telefonLOGO

ANA SAYFA

SES YALITIMI

SES İZOLASYONU

AKUSTİK SÜNGERLER

AKUSTİK KUMAŞ

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

İLETİŞİM