YALITIM SÜNGERLERİ
YALITIM SÜNGERLERİ
  • Register

Ses Yalıtım Süngeri ;  Rebonded echobone bondeks süngeri, inşaat ve sanayi akustiği ile ses yalıtım izolasyon alanlarında kullanılan süngerpanel olarakta bilinir. bondex (Rebonded Sünger), kırpıntı süngerlerinin geri dönüşümü ile üretilen, özellik olarak esnek ve yoğun olan bir sünger grubu malzemesidir.Hemen hemen tüm yalıtım işlerinde ve döşemelerde ana dolgu katmanı olarak kullanılır.

50 densite ile 200 dansite arası yoğunluklarda olan bu ürün yüksek dansitenin getirdiği avantajlar ve özellik sayesinde ısı, ses yalıtımı ve otomotiv sektörü gibi birçok alanda tercih edilmektedir.  bondeks'in bunun yanında, sünger atıklarının yeniden değerlendirilmesiyle üretilmesi onu çevre dostu bir ürün kılmaktadır.

AYTÜRK MİMARLIK olarak biz müşterilerimizin kullanım yerine göre farklı kalınlıklarda ve uygun dansitelerde malzeme üretiyor hem de kesim işlemini gerçekleştiriyoruz.

Çeşitleri  50 - 200 Kg/m³ Densite Yoğunluktaki Bondeks Süngerler

Toptan Fiyatına Parekende Satışlarımız ve Yüksek İskontolar !

Sena foam echobone rebonded bondeks bondex sunger001 300x212

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yalitim 1

 

Özel Kesim : 50-60 dansite bondex kullanımında CNC makinesi yardımıyla, istenilen ölçü ve şekillerde kesim işlemi yapılmaktadır.

 

Bondex sunger bondeks 830x717

 

yalitim 2

 

Bondeks Sünger Kulllanım Alanları : Endüstiyel Sanayii ve İnşaat Akustiği

 

Mobilya bondeks sunger doseme 300x212

Mobilya Üretimi: Mobilyanın gözle görülmeyen ve süngerden daha sert olması gereken bölümlerinde (kol ve yatak gibi) dayanıklılık avantajı sebebiyle ve özel kesim yapılabilmesi dolayısıyla bondex, mobilya üretiminde tercih edilen bir üründür ve ekonomiktir.


Mobilya üretiminde kullanılan dansite aralıkları şöyledir:

Bondeks Sünger Yoğunluğu / 50-60-100 dansite

Bondeks süngerler için kontak yapıştırıcıda firmamızdan temin edebilirsiniz.Dilerseniz, 3 lt , 15 lt , veya varil olarakta kontak sünger yapıştırıcısı satmaktayız, detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

Yatak sungeri bondeks 300x212

 

 

 

 

Yatak Üretimi: Bondeks Süngerler, kişiye özel yatak imalatında, isteğe bağlı bölgesel sertlik ve yumuşaklık uyarlamaları için sünger yoğunluğu değiştirilerek kişiye ve kullanıma göre ürünler elde etmek için kullanılmaktadır.


Bondeks Sünger Yoğunluğu / 100 - 200 dansite

Uygun olan ölçülerde milimetrik kesim işlemi yapılmaktadır.

 

 

 

 

yalitim 3

 

bondex sunger insaat akustigi 300x212

Bondeks Sünger'in İnşaat Sektöründe Kullanımı: Zemin ses yalıtımı gibi alanlarda, bondex, dayanıklı, yoğun ve kapalı gözenekli olması özelliklerinden dolayı, genel olarak 100 cm X 200 cm (1 m’ye 2 m) plakalar halinde ve tercih edilen kalınlıklarda, şap altı veya parke altında ses yalıtımı için kullanılmaktadır. Ayrıca inşaat sektörünün dışında TV stüdyoları, sinema salonları, tiyatrolar gibi yerlerin uygun alanlarında ses yalıtımı açısından yüksek yoğunluktaki bondex süngeri kullanılmaktadır.

Bondeks Sünger'in Spor Salonlarında Kullanımı: Jimnastik ve güreş minderleri olarak, özellikle 100 - 140 dansite aralığında istenilen kalınlığa göre üretilen bondex dış yüzeyi farklı bir malzeme ile kılıflanarak kullanılır. Uzun ömürlü olması bondexi bu alanda tercih edilir kılmaktadır. Ayrıca olası herhangi bir kazayı önlemek adına, darbe emici özelliği ve esnekliği sebebiyle salon duvarlarında kaplama ve darbe emici olarak olarak bondex sünger tercih edilmektedir.

 

 

yalitim 4

 

Bondeks Sünger'in Otomotiv Sektöründe Kullanımı: Darbe emiciliği ve ses yalıtımı sayesinde araçların tampon, kapı içi, bagaj içi gibi bölgelerinin gözle görünmeyen iç kısımlarında kullanılmaktadır. İstenen şekil ve ölçüde kesime uygun olması açısından tercih edilmektedir. Bununla beraber ürün, ekonomik olması sebebiyle, koltuk bölümünün iç kısımlarında destek ve dolgu amaçlı olarak da kullanılabilir.

Bondeks Süngerde 20.000 M² Ürün Stoğu İle Türkiyenin En Büyük Yapı Market Firmasıyız.

 

echobone rebonded bondeks bondex sunger014 830x250

 

 

ANA SAYFA

SES YALITIMI

SES İZOLASYONU

AKUSTİK SÜNGERLER

AKUSTİK KUMAŞ

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

İLETİŞİM