AKUSTİK TAVAN KAPLAMA
AKUSTİK TAVAN KAPLAMA
  • Register

Akustik Tavan Kaplama; Kapalı alanların ve mimari yapıların akustik özelliklerini inceler. İnsan faaliyetleri için tasarlanan ve inşa edilen yapay çevre yapılar ile insan kulağının algılayabildiği ve ses olarak tanımlanan titreşimlerin ilişkisini düzenleyen bilim dalıdır. İnsan faaliyetlerinin bazıları bir müzik performansı, tiyatro oyunu ya da bir konuşmacıyı dinlemek gibi doğrudan işitme duyusu ile ilgiliyken, bazıları da çalışmak, okumak, dinlenmek, uyumak gibi görece sessiz bir ortama ihtiyaç duyar.

 

Akustik gürültü emici panel ve ses emici panolar ; Ahşap Akustik Panelin yüzünde yutma odacığı denilen delikler vardır. Bunlar perforasyon oranı ihtiyacına göre şaşırtmalı veya aynı eksende delinir.

Ahşap Akustik Panel montajı çok özellik istemez. Duvar ve tavanlarda kulanılan ahşap lambri kaplama montaj elemanıyla aynı tarzda monte edilir.Ancak, teknolojinin gelişmesiyle çeşitli metal montaj elemanları montaj işlemini kolaylaştırmıştır.İç sayfalardaki muhtelif resimlerde standart ve uluslararası piyasada kullanılan montaj şekilleri ve montaj elemanlarının çeşitleri gösterilmiştir.

 

AKustiktavan

 

Akustik tavan kaplamaları yüksek yoğunlukta camyününden mamul akustik tavan ve duvar panelleri. Değişik renk seçenekleri mevcut, darbeye dayanıklı, kolay uygulanabilen ve her türlü akustik ihtiyaca çözüm üretebilecek dekoratif hazır panellerdir. Akustik tavan kaplamalarının üretimi yüksek yoğunluktaki cam yününden yapılmatadır. Akustik tavan kaplamalarının farklı renk ve desen seçenekleri mevcuttur. Akustik tavan kaplamaları kirlenmez, darbeye dayanıklı kolay uygulanım çözümü sunmaktadır.

 

Tavan

 

Akustik kumaş panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Daha çok sinema salonlarında ve genel amaçlı salonlarda ahşap akustik panellerle birlikte kullanılmaktadır. Panel yüzeyi, darbe dayanımlı güçlendirilmiş akustik kumaş ile kaplanmış kenarları güçlendirilmiş, yoğun trafikli, darbe riski olan mekanlar için uygun yoğun ses yutucu panel yapılacaktır.

 

Akustik Tavan Kaplama

 

 

ANA SAYFA

SES YALITIMI

SES İZOLASYONU

AKUSTİK SÜNGERLER

AKUSTİK KUMAŞ

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

İLETİŞİM